Strona główna Materiały Partnera Sposoby na wydłużenie żywotności kontenera

Sposoby na wydłużenie żywotności kontenera

Istnieje wiele rozwiązań technologicznych, stosowanych w najnowszych modelach kontenerów, które mają zwiększyć ich odporność na uszkodzenia mechaniczne, korozje itp. Ze względu na niekorzystne warunki w jakich znajdują się platformy transportowe, warto jednak dołożyć dodatkowych starań, aby zabezpieczyć je  przed awariami i usterkami.

Najlepszym sposobem jest ich regularne serwisowanie, co może przedłużyć ich żywotność nawet o 15 lat.

kontenery spedycja morska Gdynia

Przez większość czasu kontenery znajdują się na wodzie, czyli nieprzyjaznych dla stali warunkach, dlatego ich utrzymanie w dobrej kondycji jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie trudne jest utrzymanie starszych kontenerów, które często stanowią większość floty armatorów i jak łatwo się domyślić są  bardziej narażone na wszelkie awarie.

Głównym problemem jest korozja, której nie można uniknąć, ponieważ nawet najlepsze lakiery i pokrycie warstwą antykorozyjną nie da 100% ochrony. Rdza najczęściej pojawia się na na spodzie i rogach kontenera, czyli w miejscach, które najłatwiej uszkodzić w czasie przeładunku.

Spedycja międzynarodowa transport morski

Istnieją jednak pewne sposoby, które pozwolą zachować dobry stan kontenera względnie długo. Przede wszystkim należy pamiętać o serwisie- przynajmniej raz w roku. Wymaga to trochę czasu, ale dzięki dokładnemu przeglądowi i naprawie, nie będzie to czas stracony. Regularny serwis kontenerów może przedłużyć ich żywotność nawet o 15 lat, dzięki czemu przedsiębiorstwo nie musi ponosić kosztów zakupu nowych platform.

Jakie prace powinny być przeprowadzone w trakcie serwisu?

Naprawa zardzewiałego poszycia i zabezpieczenie kontenera przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych to podstawa.

Najlepiej nie czekać z wizytą u serwisanta do ostatniej chwili, kiedy zmiany są już bardzo widoczne. Zanim odwiedzimy punkt serwisowy, dobrze byłoby sprawdzić czy firma taka posiada niezbędne certyfikaty. W przeciwnym razie „fachowcy” mogą narobić więcej strat niż korzyści.

Spedycja morska Gdańsk transport morski gdynia

Wszystkie naprawy kontenerów powinny podlegać wewnętrznej kontroli jakości i zgodności z normami IICL, a stosowane materiały muszą spełniać wymogi armatorów morskich. Szczególnie uważać trzeba w przypadku serwisu kontenerów chłodniczych. Tutaj serwisant musi być autoryzowanym partnerem danego producenta. Posiadanie certyfikatu wiarygodności sprawia, że może on dokonywać napraw agregatów chłodniczych bez ryzyka utraty gwarancji.

Należy pamiętać, że każda awaria kontenera- chłodni musi być natychmiast naprawiona przez specjalistów. Kolejna kwestią jest transport kontenera na miejsce serwisu. Nie ma z tym najmniejszego problemu, ponieważ  można zlecić to serwisantowi bez względu na rodzaj kontenera.

Serwis kontenerów staje się coraz bardziej popularny, ponieważ zmniejsza to koszty utrzymania floty, poprzez wydłużenie żywotności kontenerów.

Spedycja morska Gdańsk Peko 3

Trzeba jednak pamiętać, aby wybierać odpowiednie firmy serwisujące – takie, które posiadają niezbędne certyfikaty i mogą dać gwarancję, że naprawa przyniesie oczekiwaną poprawę.

Serwis kontenerów powinno przeprowadzać się przynajmniej raz w roku – bez względu na to, czy widoczne są już usterki. Nawet jeśli kontener wygląda dobrze, warto sprawdzić jego stan u fachowców, ponieważ ukryta korozja i inne niewidoczne na pierwszy rzut oka zmiany, mogą się pogłębiać i być w przyszłości ciężkie do naprawy.

DANE KONTAKTOWE

Agencja Celna Gdynia Peko

Firma spedycyjna Peko Gdańsk transport morski Gdynia 2

PEKO Spedycja Międzynarodowa
W. Jankowski, P. Stachura, Spółka Jawna

ul. Miałki Szlak 4/8
80-717 Gdańsk

e-mail: spedycjaoffice@peko.pl

PEKO spedycja międzynarodowa transport morski Gdańsk

Dział handlowy

Polska Płn. tel.: +48 512 418 310
Polska Płd. tel.: +48 509 628 776
e-mail: handlowy@peko.pl

Biuro spedycji drogowej Gdańsk
ul. Miałki Szlak 4/8
80-717 Gdańsk
tel.: +48 58 323 88 29
e-mail: ladowa@peko.pl

Biuro spedycji morskiej Gdynia
ul. Kwiatkowskiego 60
81-156 Gdynia
tel.: +48 58 621 39 19
e-mail: gdynia@peko.pl

Biuro spedycji morskiej Warszawa
ul. Łopuszańska 24G
02-220 Warszawa
tel.: +48 22 292 18 18
e-mail: warszawa@peko.pl

Biuro spedycji lotniczej Warszawa
ul. Łopuszańska 24G
02-220 Warszawa
tel.: +48 512 418 312
e-mail: air.warszawa@peko.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Odkryj zalety pieców SkyLine

SkyLine Premium Niezawodny, wysokowydajny i wielofunkcyjny piec konwekcyjno – parowy do profesjonalnej kuchni. Unikatowy na rynku, posiadający panel cyfrowy i sondę Lambda, aby zagwarantować dodatkową...

Produkt pasujący do twojej działalności – wybierz odpowiednią zmywarkę z Electrolux Professional

Zmywarka kapturowa > 80 koszy na godzinę (kosze 500 x 500 mm) > zużycie wody tylko 2 litry na cykl mycia > automatyczny cykl samo-oczyszczania > jednowarstwowy kaptur...

Electrolux Professional ecostore R290

ZWIĘKSZONA POJEMNOŚĆ Jeśli chodzi o przestrzeń chłodniczą, szafy chłodnicze Ecostore od Electrolux Professional są większe niż inne porównywalne szafy chłodnicze na rynku średnio o 50 litrów. •...

Poznaj nowy wymiar sprzątania. Z-Water, czyli profesjonalny środek czystości

Zwykle kupujemy osobny detergent do każdej powierzchni. Wiele z nich może mieć szkodliwe działanie dla środowiska, zwierząt, jak i ludzi. A gdyby postawić na...

Koszt transportu morskiego kontenera

Wielu eksporterów i importerów zastanawia się nad kosztami transportu kontenera i kalkuluje czy bardziej opłaca się przewozić towar drogą morską czy np. samolotem. Otóż towar...