Spedycja międzynarodowa – co to jest i czym się różni od spedycji krajowej? Firmy oferujące spedycje w Gdańsku

Newstech Komentarze: 0 Kategoria: Materiały Partnera, Transport 17 sierpnia 2022
post-image

Prowadząc firmę o charakterze handlowym bardzo często musimy korzystać z usług spedycji morskiej, co najczęściej łączy się z przekraczaniem granic wielu państw. Aby przybliżyć temat tego rodzaju transportu, warto dowiedzieć się, co to jest spedycja międzynarodowa i morska. Właśnie o tym dowiesz się czytając poniższy artykuł. Poznasz także ofertę firm oferujących spedycje w Gdańsku i Gdyni.

Spedycja międzynarodowa – co to jest? 

Definicja spedycji międzynarodowej brzmi następująco: 

Spedycja międzynarodowa to usługa świadczona przez podmioty biorące udział w handlu transgenicznym. Są to firmy działające na zasadzie pośrednictwa, oferujące swoje usługi eksporterom i importerom konkretnych dóbr materialnych.

Mówiąc prościej, spedycję międzynarodową oferują firmy, które specjalizują się w handlu między danymi państwami. Realizując swoje projekty dostarczają produkty w wyznaczone miejsce. 

transport morski Gdynia PEKO 1

Spedycja morska – co warto o niej wiedzieć?

Spedycja morska stanowi ponad 70% przewozów z zakresu spedycji międzynarodowej. Kontenerowce są powszechnie używane od wielu lat, dając ogromne możliwości przewoźnikom. 

Przewozy spedycji morskiej (tak zwany fracht morski) dzieli się na wiele różnych rodzajów. Wyróżnia się m.in.:

  • FTL – fracht pełnokontenerowy, który najlepiej sprawdza się w przypadku transportu dużych towarów w standardowych kontenerach morskich,
  • LCL – fracht drobnicowy, stosowany do transportu niewielkich przesyłek, nadawanych przez różnych dostawców.
  • Spedycję morska ładunków ciężkich, która używana jest do transportu towarów o dużych gabarytach, przy użyciu platform i kontenerów specjalistycznych (typu open top, hard top, czy flat rack).
  • RO-RO – fracht samochodów, stosowany w przypadku pojazdów i maszyn toczonych. W tym przypadku do ładunków nie są dostosowane same kontenery, a całe statki. 
  • Firma spedycyjna Peko Gdansk 2

Spedycja Gdynia i Gdańsk – firmy zapewniające spedycję morską w Trójmieście

Firm oferujących spedycję morską w Gdańsku i Gdyni jest bardzo dużo. Sprzyjająca lokalizacja na którą składa się stocznia, porty oraz liczne pobliskie depoty kontenerowe sprawia, że naprawdę jest w czym wybierać. Wiele z nich oferuje dodatkowe usługi, działając między innymi jako agencja celna. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest PEKO – firma oferująca kompleksowe usługi spedycji morskiej w Gdyni.

Spedycja morska PEKO w Gdańsku – oferta

PEKO działa na rynku spedycji morskiej od wielu lat. Właściwie nie tylko morskiej, bo firma oferuje działania transportowe w niemal każdej formie – zapewnia m.in.: 

  • Spedycję drogową,
  • Spedycję kolejową,
  • Spedycję lotniczą,
  • Przewozy specjalistyczne,
  • Obsługę celną, dzięki działaniu jako agencja celna w Gdyni.

Agencja Celna Gdynia transport drogowy

Dodatkowymi usługami oferowanymi przez PEKO jest profesjonalne doradztwo z zakresu transportu i spedycji, kontrola towaru w trakcie odpraw, załadunki i rozładunki pojazdów oraz magazynowanie towarów.

Spedycja, handel i logistyka to szeroka dziedzina nauki, na którą składa się wiele pojęć. Wiedząc już, co to jest spedycja międzynarodowa i morska, możesz przejść do bardziej skomplikowanej wiedzy – poznaj rodzaje kontenerów, kwestie prawne przewozu ładunki oraz pełne oferty firm spedycyjnych, aby wybrać odpowiedniego dla siebie partnera. Dopiero wtedy będziesz pewny dobrej współpracy oraz tego, że nikt nie próbuje Cię oszukać.

przewoz osob gdynia autocomfort

Przewóz osób Gdańsk – kompleksowe usługi Autocomfort

16 lipca, 2022
Wykonczenie mieszkan pod klucz Projektowo Studio 3

Aranżacja mieszkań o małym metrażu – poradnik, bez którego nie zabieraj się za projekt!

19 sierpnia, 2022
Wyświetlenia: 167

Napisz nam co o tym myślisz