Aranżacja mieszkań o małym metrażu – poradnik, bez którego nie zabieraj się za projekt!

Newstech Komentarze: 0 Kategoria: Budowa i remont, Dom i ogród, Materiały Partnera, Polecane 19 sierpnia 2022
post-image

Aranżacja wnętrz w małych mieszkaniach to temat, który przysparza wiele problemów zarówno projektantom, pracownikom budowlanym jak i osobom prywatnym. Aby wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujesz oraz poznać funkcjonalne i estetyczne rozwiązania w małych mieszkaniach, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Aranżacja wnętrz w małych mieszkaniach – najważniejsze kwestie

Postawy aranżacji mieszkań to z pewnością za mało, aby stworzyć skuteczny projekt swojego lokum. Nic nie zastąpi specjalistycznej wiedzy w tym temacie, jednak nawet współpracując z projektantem warto zyskać bazowe informacje.

Aranzacja wnetrz Projektowo 9

Ciasne i wąskie pomieszczenia powinny być jak najbardziej funkcjonalne, ergonomiczne, a do tego estetyczne. Jak więc połączyć to wszystko? Przy aranżacji mieszkań o małych powierzchniach warto zastanowić się nad:

  • Połączeniem pomieszczeń, bo otwarte i dobrze oświetlone wnętrza mogą znacznie zwiększyć wizualnie pokoje,
  • Zachowaniem jednego, spójnego stylu wzbogaconego o ewentualne, wyróżniające się detale,
  • Doborem jasnych barw, aby odbiór pomieszczenia był harmonijny i przyjemny,
  • Wprowadzeniem inteligentnych rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić więcej miejsca w mieszkaniu oraz zaimponują wszystkim odwiedzającym gościom.

Aranżacja małych wnętrz mieszkań 

Aranżacja małych wnętrz w mieszkaniach ma to do siebie, że im mniejszy metraż tym ciężej jest go odpowiednio zagospodarować. Ściany które pełnią określone funkcje wpływają na potencjał obiektu i jego możliwości. Te, które można jednak wyburzyć w logiczny sposób, np. tworząc salon z aneksem kuchennym, zazwyczaj są eliminowane. Wydaje się to być dość odważnym rozwiązaniem, jednak dziś stanowi aktualny trend w projektowaniu powierzchni mieszkalnych. Aneks kuchenny w połączeniu z odpowiednio dobranymi meblami idealnie spełnia swoją rolę, nie odbierając prywatności lokatorom (co często jest błędnie zakładane).

Aranzacja wnetrz Projektowo 5

Kawalerka – projektowanie powierzchni mieszkalnych do 40m2

Projekt kawalerki wiąże się przede wszystkim z dostosowaniem projektu wnętrza do charakteru i wymagań lokatora lub lokatorów. Na tak niewielkich powierzchniach, bez możliwości chodzenia między pokojami wszystko musi być zgodne z gustem użytkowników oraz sprawiać, aby czuli komfort i wygodę. Dlatego przed każdą aranżacją wnętrz kawalerki projektant przeprowadza gruntowny wywiad z klientem, niekiedy pytając o nieco prywatne sprawy.

Aranzacja wnetrz Projektowo 2

Aranżacja wnętrz mieszkaniowych – meble na wymiar najlepszym rozwiązaniem

Szczególnie w przypadku małych wnętrz mieszkalnych, wybór mebli na wymiar jest niemal koniecznością. Wiele osób błędnie zakłada, że da rade znaleźć w sklepach meblowych wszystko, czego im potrzeba. Okazuje się jednak, że efekt końcowy nie jest do końca zadowalający – nie schodzące się szafki, źle wyprofilowane drzwi, można by wymieniać bez końca. Po co się z tym męczyć? Dużo lepszą opcją jest dziś wynajęcie specjalisty w tej dziedzinie, który nie tylko opracuje projekt mieszkania, ale także zleci wykonanie odpowiednich mebli. Tym bardziej dlatego, że ceny takich usług nie różnią się znacznie od produktów w sklepach meblowych.

Wykonczenie mieszkan pod klucz Projektowo Studio 1

Projektowanie wnętrz mieszkaniowych – jakie kolory ścian wybrać?

Wybór koloru ścian w małych mieszkaniach jest dość oczywisty. Najlepszą opcją będą bez wątpienia jasne kolory, które wprowadzą harmonię i świeży powiew do pomieszczeń. Baza takich barw to różne warianty bieli, szarości oraz jasne kolory drewna. Świetnie sprawdzają się również odcienie nawiązujące do natury, takie jak beż, sepia czy żółcienie. 

Takie barwy w połączeniu z odpowiednim doborem mebli i całokształtu aranżacji wnętrz stworzą mieszkanie o ciekawym i przyjaznym lokatorom klimacie.

Projektowo Studio

Właśnie takimi zleceniami jak aranżacja małych mieszkań zajmuje się Projektowo Studio. Sprawdź pełną ofertę firmy i przejdź do kontaktu – czeka na Ciebie chętny do pomocy zespół specjalistów.

Kontakt:

Biuro 

biuro@projektowostudio.pl
tel. 608 686 340

Dział Projektowy

k.pietrzak@projektowostudio.pl
tel. 502 156 817

Dział Inwestycyjny

g.topornicki@projektowostudio.pl
tel. 513 357 179

spedycja lotnicza PEKO Gdansk 2

Spedycja międzynarodowa – co to jest i czym się różni od spedycji krajowej? Firmy oferujące spedycje w Gdańsku

17 sierpnia, 2022
bloczki ytong bat

Materiały budowlane na ściany w sklepach BAT

7 października, 2022
Wyświetlenia: 154

Napisz nam co o tym myślisz