Strona głównaMateriały PartneraBiznesWojciech Szubert - biznes i pasja to podstawa sukcesu.

Wojciech Szubert – biznes i pasja to podstawa sukcesu.

Prowadzenie własnego biznesu to z pewnością wielkie wyzwanie. Początki bywają trudne, ale kiedy robimy to co lubimy i na czym się znamy, wysiłki w końcu zostaną nagrodzone. Niestety analizy dotyczące stworzenia własnej firmy często zaczynamy z myślą o zyskach, a nie o tym czym chcemy się zająć i co jest naszą mocną stroną.

Prowadzenie takiego przedsiębiorstwa nie daje nam wtedy satysfakcji, pochłania dużo czasu, energii i pieniędzy, a zyski są niewielkie. Na szczęście społeczna świadomość – w tym biznesowa – rośnie i coraz więcej osób pracuje z pasją, co staje się źródłem ich sukcesu.

Przykładem na to jest Wojciech Szubertpolski biznesmen, który realizuje wiele wartościowych przedsięwzięć biznesowych i wspiera przedsiębiorców na różnych etapach rozwoju ich działalności. Jak mówi Wojciech Szubert: “Biznes jest dla mnie sposobem na dawanie wartości innym. Nigdy nie traktowałem swojej działalności jako cel sam w sobie – zawsze było coś „ponad”.

Oprócz pracy w Grand Holding, o której celach wspomnieliśmy wyżej, Szubert jest pasjonatem podróży co świetnie udaje mu się łączyć z  życiem zawodowym..

Dzięki nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych – m.in., z Iranem, udało się zorganizować ciekawe spotkanie z Ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu w Polsce – Raminem Mehmanparastem oraz zorganizować wyprawę „Iran śladami polskich uchodźców”.

Projekt wyprawy „Iran. Śladami Polskich Uchodźców” ma dla mnie ogromne znaczenie. Dziś rzadko mówi się o fakcie, że od 1942 roku przerzucono drogą morską z terenów Rosji do Iranu ponad 115 tys. Polaków. Mniej więcej 20 tysięcy z tej liczby stanowiły dzieci. Większość z nich rozmieszczono w obozach dla uchodźców, m.in. w Teheranie, Ahwazie i Meszhedzie, gdzie organizowano liczne placówki opiekuńcze, edukacyjne i kulturalne.

Nikt nie zabraniał tam kultywowania wiary, obchodzenia świąt chrześcijańskich, czy wyrzeczenia się własnej tradycji. Czuję wobec tej (raczej) mało znanej historii wdzięczność i cieszę się, że mogę się Persom odwdzięczyć, rozwijając ich gospodarkę, dając im pracę, godnie płacąc, działając na ich rzecz, lobbując za jeszcze większym zaangażowaniem we współpracę międzynarodową.” – powiedział Wojciech Szubert po oficjalnym otwarciu wystawy, dodał także “Takie projekty pozwalają promować dialog międzykulturowy i międzycywilizacyjny.”

Poza powyższą działalnością Wojciech Szubert znajduje również czas na działania charytatywne oraz wspieranie dobrze zapowiadających się start-upów. Jego działalność w tym zakresie to m.in. zarządzanie fundacją „Małe Szczęścia”, wspierającej utalentowane dzieci z potrzebujących rodzin.

Jako osoba lubiąca aktywny wypoczynek i sport, Wojciech Szubert stworzył bardzo przydatną aplikację „Gdzie Gramy”, dzięki której w krótkim czasie można znaleźć kompanów do wspólnego uprawiania sportu – np. meczu piłki nożnej.

Jest również zwolennikiem zdrowego życia, dlatego napisał ebooka „Happy Evolution” poruszającego tematy zdrowia.

Jego działalność została wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, m.in. statuetką Gentlemana, przyznawaną przez ekskluzywny miesięcznik dla mężczyzn. Oprócz niego wyróżnieni byli m.in. Krzysztof Hołowczyc, Piotr Kraśko czy Andrzej Piaseczny.

Wojciech Szubert to także członek Społecznej Rady Programowej Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dodatkowe zajęcia sprzyjają kształtowaniu w młodych ludziach potrzeby podnoszenia swoich kwalifikacji, bycia mobilnym oraz zdolnym do szybkiego przekwalifikowania czy dostosowania się do potrzeb potencjalnych pracodawców. Uzupełnianie planu studiów zwłaszcza o zajęcia, które pomogą rozszerzyć umiejętności praktyczne, a także dadzą możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia absolwentów WNPiD z pewnością ułatwią studentom start na rynku pracy i zalążek do ICH kariery zawodowej. To zaszczyt, że mogę w tym uczestniczyć” – powiedział Wojciech Szubert odbierając powołanie.

Sylwetka Wojciecha Szuberta – jego zawodowa i prywatna aktywność, to idealny przykład na to, że wiedza i doświadczenie połączone z pasją, to gwarancja sukcesu i spełnienia. To także inspiracja dla osób, które dopiero planują swoją karierę biznesową.

Must Read