Strona głównaMateriały PartneraNaturalne sposoby na bezsenność

Naturalne sposoby na bezsenność

Zaburzenia snu to bardzo częsty problem w dzisiejszych zabieganych czasach. Nadmiar obowiązków, długie godziny pracy i codzienne stresy, sprawiają, że nie możemy zasnąć lub wybudzamy się często w ciągu nocy. Sprawia to, że rano nie jesteśmy wypoczęci, a bardziej zmęczeni niż poprzedniego dnia, co wywołuje frustrację i poczucie, że utknęliśmy w błędnym kole.

Zaburzenia snu – niepokojące objawy

Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że nasz sen nie jest zdrowy i nie wiążemy niepokojących sygnałów, które wysyła nam organizm z tym, że nie jesteśmy wystarczająco wypoczęci.

naturalne leki na bezsenność labofarm

Co powinno zwrócić naszą uwagę?

  • Czas zasypiania dłuższy niż 45 minut,
  • Wybudzenia trwające więcej niż 30 minut,
  • Długość snu mniejsza niż 6 godzin.

Jeśli zauważymy powyższe symptomy, powinniśmy jak najszybciej zacząć im przeciwdziałać. Długotrwałe zaburzenia snu prowadzą bowiem do wielu chorób – m.in. depresji, cukrzycy czy nadciśnienia tętniczego.

Naturalne sposoby na poprawę jakości snu

Na początku warto pozbyć się złych nawyków i zadbać o tzw. higienę snu. Z pewnością pomoże odstawienie używek – papierosów, alkoholu, ale też nadmiernej ilości kawy czy napojów energetyzujących. Dobrze jest zrezygnować z drzemek w ciągu dnia, zasypiania przy włączonym telewizorze lub komputerze. Nie powinniśmy objadać się przed snem – ostatni posiłek najlepiej zjeść 3 godziny przed porą spania. Świetnym pomysłem jest także wietrzenie sypialni przed wejściem do łóżka. Świeże powietrze korzystnie wpływa na jakość snu.

Zioła na bezsenność Labofarm

Oprócz tego bardzo pomocne mogą okazać się naturalne produkty i zioła ułatwiające zasypianie. Zanim sięgniemy po pigułki z przepisu lekarza, warto wypróbować leki pochodzenia roślinnego, które często są skuteczne.

W co warto zaopatrzyć domową apteczkę? Będą to przede wszystkim:

  • Liść melisy – roślina znana od pokoleń jako remedium na problemy z bezsennością. Jest pomocna w leczeniu stanów napięcia nerwowego, działa uspokajająco, wyciszająco, co korzystnie wpływa na sen. Oprócz tego łagodzi dolegliwości ze strony układu pokarmowego wywołane przez stres i niepokój,
  • Szyszki chmielu – wykazują właściwości uspokajające oraz usprawniające pracę układu nerwowego.  Dzięki temu  pomagają w zasypianiu i poprawiają jakość snu,
  • Ziele serdecznika pospolitego – surowiec stosowany w celu zmniejszenia napięcia nerwowego i poprawy jakości snu. Ponadto pomaga osobom z zaburzeniami rytmu serca na tle nerwowym,
  • Rumianek – polecany w sytuacjach stresowych oraz przy bezsenności. Pomaga również w problemach trawiennych,
  • Kozłek lekarski – znany pod nazwą waleriana – naturalny środek na stres i zaburzenia snu oraz problemy żołądkowe,
  • Lawenda – roślina pomocna w terapii nerwicy oraz wszelkim dolegliwościom wywołanym stresem.

Naturalne zioła na bezsennosc Labofarm

Powyższe zioła można kupić zarówno w formie suszu do przygotowania naparu – jako pojedyncze rośliny lub wieloskładnikowe mieszanki. Osoby, które nie przepadają za ich aromatem i smakiem, mają do wyboru bezwonne kapsułki.

Inna metoda to stosowanie olejków eterycznych – np. w procesie inhalacji. 

W przypadku naturalnych produktów ważna jest regularność ich stosowania przez dłuższy czas – minimum miesiąc. Wtedy można zauważyć wyraźne efekty.

ziola na bezsennosc labofarm

Jeśli kuracje ziołami nie będą wystarczające, należy zwrócić się po pomoc do lekarza. 

Bez względu na to jaką drogę do zdrowia wybierzemy, najważniejsze żeby jak najszybciej zacząć działać. Czym dłużej zwlekamy, tym większa szkoda dla naszego organizmu.

Polecamy:

Zdrowe ziele – porady zdrowotne informacje 

Must Read