Jak szybko zacząć mówić jak native speaker?

Newstech Komentarze: 0 Kategoria: Polecane 9 maja 2019
post-image

Dla wielu osób uczących się języka obcego marzeniem jest posługiwać się nim w takim stopniu jak osoby, dla których jest on językiem ojczystym, jak np. angielski dla Brytyjczyka czy niemiecki dla Niemca. Wiele szkół językowych za cel postawiło sobie, by całość lekcji prowadził native speaker. A właściwie powoli staje się to obowiązującym standardem.

Nauka języka w domu


Jak jednak w domowych warunkach uzyskać taką biegłość językową, by mówił po angielsku jak osoba mówiąca tym językiem od zawsze? Przede wszystkim otocz się językiem, którego się uczysz. Ale nie pracuj tylko z podręcznikami i ćwiczeniami. Także słuchaj piosenek w tym języku, audiobooków, audycji radiowych. Oglądaj filmy bez polskiego lektora/dubbingu.

Jeśli Ci to pomoże, niech będą to filmy z napisami. Czytaj, jak najwięcej czytaj, również na głos. Oglądaj filmy o interesującej Cię tematyce na YouTube i innych serwisach wideo. Po prostu czemu nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Badania wykazują, że ucząc się czegoś co nas bardziej interesuje dużo szybciej przyswajamy sobie dany materiał.

Pamiętaj o mowie potocznej


Pamiętaj też o tym, aby uczyć się współczesnego języka, czyli również idiomów oraz slangu – przecież to nieodłączna jego część. W sieci łatwo znaleźć serwisy umożliwiające wyszukanie partnerów do nauki języka z innych krajów. A w zasadzie odbywa się poprzez kojarzenie ze sobą osób, z których każda uczy się języka, którym drugi z uczestników mówi od urodzenia}. Możliwości jest więc wiele, wystarczy tylko dobrać odpowiednią do swoich preferencji osobę i działać.

Dlaczego warto uczyć się języków 1

Dlaczego warto uczyć się języków

9 maja, 2019
Znajomość języków obcych 2

Znajomość języków obcych

Wyświetlenia: 664

Napisz nam co o tym myślisz