Strona głównaPolecaneAngielski - współczesna łacina

Angielski – współczesna łacina

Dziś mało kto nie zna choćby kilku słów w języku angielskim. Korzystając z internetu, portali społecznościowych, a nawet oglądając telewizję spotykamy różne słowa których pochodzenie jednoznacznie kojarzymy – język angielski. Komunikując się z obywatelem innego państwa także pierwszym językiem jaki przyjdzie nam do głowy będzie zdecydowanie angielski.

Wiele osób ignoruje jednak fakt istnienia tej współczesnej łaciny lub spycha naukę angielskiego na drugi plan. A to niedobrze, bowiem jest to podstawa w komunikacji międzynarodowej. Dzisiaj rzadziej już uczymy się konkretnego języka danego kraju i raczej powinniśmy koncentrować się na mowie Brytyjczyków, by rozmawiać, wymieniać poglądy, czy też prowadzić handel za jej pomocą.

Nauka angielskiego to w w obecnych zabieganych, nastawionych na media społecznościowe i rozwinięty system sieci internetowej to niemal konieczność. W pewnym momencie możemy bowiem zauważyć, jak bardzo zmienił się świat wokół nas, jak angielski zaczyna wkraczać nawet do naszej rodzimej mowy, pojawia się w mediach, telewizji, internecie, w muzyce i dostrzegamy brak pełnego zrozumienia tych zjawisk.

Słuchając piosenki możemy nie zrozumieć jej pełnego sensu, słuchając wypowiedzi zagranicznego polityka polegamy wyłącznie na tłumaczeniu przygotowanym przez osobę trzecią. Tym czasem ucząc się tego już prawie międzynarodowego języka, zgłębiając co rusz nowe słowa jesteśmy na równi z prężnie rozwijającym się nowoczesnym światem i nie pozostajemy w tyle.

Must Read