Strona główna Materiały Partnera Budowa i remont Skuteczny sposób na obniżenie temperatury na poddaszu w letnie upały

Skuteczny sposób na obniżenie temperatury na poddaszu w letnie upały

Każdy kto ma pokój na poddaszu wie, że latem wysokie temperatury dają się  mocno we znaki. Bardzo często osoby takie szukają porady, aby ich ulubione pomieszczenie nie zamieniło się w saunę. Jednym ze skutecznych i prostych w zastosowaniu sposobów jest montaż specjalnej markizy siatkowanej na oknie dachowym. Produkt tego rodzaju bardzo dobrze chroni wnętrze przed nadmiernym promieniowaniem słońca, a niektóre modele dodatkowo zaciemniają pomieszczenie.

Zanim zdecydujemy się na zakup markizy, warto wiedzieć, że idealne dopasowanie przesłony do naszego okna, gwarantuje zakup oryginalnego produktu sprawdzonej marki. W takim wypadku wystarczy jedynie sprawdzić symbol z tabliczki znamionowej, co daje pewność, że przesłona będzie precyzyjnie dopasowana do okna dachowego określonej firmy.

Velux pomorskie BAT materiały budowlane

Jedną z najczęściej wybieranych markiz jest produkt firmy VELUX.

W jaki sposób działa markiza?

Przesłona VELUX działa w bardzo prosty sposób. Specjalna siateczka absorbuje promienie słońca, zanim te dotrą do okna. Dzięki temu banalnemu mechanizmowi, ilość wpadającego do wnętrza ciepła jest mniejsza nawet o 76%!

Atutem, o którym nie sposób nie wspomnieć jest to, że markiza nie ogranicza widoczności za oknem ani nie blokuje dostępu światła. Jeśli pracujemy na poddaszu lub dzieci odrabiają tam lekcje, nie musimy martwić się, że będzie nam za ciemno.

Markizy zewnętrzne Velux oferta BAT pomorskie

W kwestii używania markizy – rozwija się ona po zewnętrznej stronie okna, a kiedy jest zwinięta, pozostaje niewidoczna, ponieważ jej rolka ukryta jest pod zewnętrznym oblachowaniem.

Przesłony są dostępne w 3 rodzajach pod względem obsługi:

  • Manualne (MHL)
  • Elektryczne (MML)
  • Solarne (MSL)

Te zasilane elektrycznie i solarnie nadają się do okien o trudno dostępnym położeniu, do których ciężko do nich sięgnąć.

Markiza okienna Velux BAT PSB

Markizy zaciemniające wnętrza

W przypadku sypialni lub pokoju dziecięcego, wielu osobom zależy aby markiza jednocześnie zaciemniała pomieszczenie. Dla takich klientów najlepszym wyborem będą solarne markizy zaciemniające – nowość w ofercie VELUX.

Efekt można wzmocnić stosując dodatkowo rolety wewnętrzne, np. dekoracyjne, plisowane lub również zaciemniające.

Takie połączenie zwiększy funkcjonalność rozwiązań i poprawi komfort lokatorów – uzyskamy bowiem efekt regulowania temperatury oraz wpadającego światła.

Skorzystaj z porady fachowców BAT

Bat 30 lecie materiały budowlane

Jeśli mimo powyższych wskazówek macie pytania dotyczące markiz, rolet, a może samych okien dachowych, zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego doradztwa pracowników BAT. W każdym z 14 oddziałów: w Sierakowicach, Gdańsku Kokoszkach, Bytowie, Czarnej Dąbrówce, Gowidlinie, Kartuzach, Kościerzynie, Lęborku, Pruszczu Gdańskim, Redzie, Słupsku, Starej Kiszewie i Zblewie znajdują się specjaliści, którzy chętnie pomogą wybrać odpowiedni produkt jak również przygotują indywidualną wycenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Odkryj zalety pieców SkyLine

SkyLine Premium Niezawodny, wysokowydajny i wielofunkcyjny piec konwekcyjno – parowy do profesjonalnej kuchni. Unikatowy na rynku, posiadający panel cyfrowy i sondę Lambda, aby zagwarantować dodatkową...

Produkt pasujący do twojej działalności – wybierz odpowiednią zmywarkę z Electrolux Professional

Zmywarka kapturowa > 80 koszy na godzinę (kosze 500 x 500 mm) > zużycie wody tylko 2 litry na cykl mycia > automatyczny cykl samo-oczyszczania > jednowarstwowy kaptur...

Electrolux Professional ecostore R290

ZWIĘKSZONA POJEMNOŚĆ Jeśli chodzi o przestrzeń chłodniczą, szafy chłodnicze Ecostore od Electrolux Professional są większe niż inne porównywalne szafy chłodnicze na rynku średnio o 50 litrów. •...

Poznaj nowy wymiar sprzątania. Z-Water, czyli profesjonalny środek czystości

Zwykle kupujemy osobny detergent do każdej powierzchni. Wiele z nich może mieć szkodliwe działanie dla środowiska, zwierząt, jak i ludzi. A gdyby postawić na...

Koszt transportu morskiego kontenera

Wielu eksporterów i importerów zastanawia się nad kosztami transportu kontenera i kalkuluje czy bardziej opłaca się przewozić towar drogą morską czy np. samolotem. Otóż towar...