Strona główna Lifestyle Maska antysmogowa do jesiennego joggingu – jaką wybrać?

Maska antysmogowa do jesiennego joggingu – jaką wybrać?

Osoby uprawiające sport, nie rezygnują z treningów wraz z nadchodzącą jesienią. Deszcz i niska temperatura z pewnością nie zniechęcą amatorów ruchu na wolnym powietrzu. Zniechęca natomiast smog, który od września do lutego staje się zmorą większych miast i osób dbających o zdrowie poprzez aktywność.

Na chwilę obecną, najskuteczniejszą formą zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego powietrza jest noszenie maski antysmogowej. Warto jednak wiedzieć, że inna maska sprawdzi się podczas spacerów, a inna w czasie bardziej intensywnego wysiłku.

Jaką maskę antysmogową powinien wybrać biegacz?

Idealny model musi spełniać określone wymagania. Elementy na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę to:

  •  Rozmiar maski – maska musi być idealnie dopasowana do twarzy. Podczas biegania nie powinna się zsuwać i odstawać.
  •  Rodzaj filtra – filtr węglowy zapewnia podstawową ochronę przed pyłami, gazami i drobnoustrojami, a filtr HEPA,  umożliwia lepszy przepływ powietrza. Maski dla sportowców najczęściej posiadają filtr HEPA lub kombinację  dwóch wymienionych.
  •  Materiał – dobrze aby był gruby i elastyczny, tak aby maska dobrze leżała na twarzy. Sportowcy zwykle stawiają  na neopren.
  •  Otwory powietrza – muszą dawać możliwość swobodnego przepływu powietrza w trakcie biegania. Otwory w masce sportowej powinny być nieco większe niż w modelach do użytku codziennego.
  •  Nosek – część, która znajduje się w okolicy nosa ma bardzo ważną funkcję – zapewnia szczelność.
  •  Zapięcie – sposób zapięcia ma być wygodny. W maskach do biegania najlepiej sprawdzi się rzep pozwalający na szybką regulację.
  •  Waga – maska antysmogowa sportowa powinna być lekka co zapewnia komfort użytkowania.
  •  Certyfikaty – dobra maska musi posiadać odpowiednie certyfikaty, które są gwarancją jej jakości oraz bezpieczeństwa użytkowników.

Maseczka antysmogowa Respro

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu, a codzienna aktywność – nawet w przestrzeni miejskiej,  nie odbije się  negatywnie  na naszym zdrowiu. 

Poprzedni artykułEkolux – DO
Następny artykułKlarolin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Neutralizator zapachów

Nowoczesny, szybko działający i skuteczny preparat do likwidowania uciążliwych woni. Neutralizuje nieprzyjemny zapach, a nie tylko maskuje go. Opracowany został w oparciu o kompozycję substancji...

Separ Spaw

Separ Spaw powstał na bazie nietoksycznych składników. Używany w roztworze 1:1 z wodą; jest niepalny. Bezpieczny w użyciu. Zapobiega przywieraniu odprysków do urządzeń spawalniczych, spawanych...

Antischaum

Mocno skoncentrowany płyn do błyskawicznego usuwania piany w profesjonalnych zmywarkach, zbiornikach maszyn czyszczących, oraz innych urządzeniach gdzie zachodzi niebezpieczeństwo ich uszkodzenia w wyniku nadmiernego...

Naturalny olejek zapachowy

Profesjonalny olejek zapachowy o długotrwałym intensywnym działaniu. Przeznaczone do wszystkich pomieszczeń: toalet, łazienek, pokoi, restauracji, biur, korytarzy, poczekalni, autokarów, samochodów, klubów, dyskotek itp. Naturalne olejki eteryczne...

Ekolux – P

Ekolux - P stosowany jest jako warstwa smarująca ruchomych sekcji linii produkcyjnych, podajników i przenośników taśmowych, maszyn, urządzeń i ich części. Posiada właściwości konserwujące, wypiera...