Strona główna Lifestyle Maska antysmogowa do jesiennego joggingu – jaką wybrać?

Maska antysmogowa do jesiennego joggingu – jaką wybrać?

Osoby uprawiające sport, nie rezygnują z treningów wraz z nadchodzącą jesienią. Deszcz i niska temperatura z pewnością nie zniechęcą amatorów ruchu na wolnym powietrzu. Zniechęca natomiast smog, który od września do lutego staje się zmorą większych miast i osób dbających o zdrowie poprzez aktywność.

Na chwilę obecną, najskuteczniejszą formą zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego powietrza jest noszenie maski antysmogowej. Warto jednak wiedzieć, że inna maska sprawdzi się podczas spacerów, a inna w czasie bardziej intensywnego wysiłku.

Jaką maskę antysmogową powinien wybrać biegacz?

Idealny model musi spełniać określone wymagania. Elementy na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę to:

  •  Rozmiar maski – maska musi być idealnie dopasowana do twarzy. Podczas biegania nie powinna się zsuwać i odstawać.
  •  Rodzaj filtra – filtr węglowy zapewnia podstawową ochronę przed pyłami, gazami i drobnoustrojami, a filtr HEPA,  umożliwia lepszy przepływ powietrza. Maski dla sportowców najczęściej posiadają filtr HEPA lub kombinację  dwóch wymienionych.
  •  Materiał – dobrze aby był gruby i elastyczny, tak aby maska dobrze leżała na twarzy. Sportowcy zwykle stawiają  na neopren.
  •  Otwory powietrza – muszą dawać możliwość swobodnego przepływu powietrza w trakcie biegania. Otwory w masce sportowej powinny być nieco większe niż w modelach do użytku codziennego.
  •  Nosek – część, która znajduje się w okolicy nosa ma bardzo ważną funkcję – zapewnia szczelność.
  •  Zapięcie – sposób zapięcia ma być wygodny. W maskach do biegania najlepiej sprawdzi się rzep pozwalający na szybką regulację.
  •  Waga – maska antysmogowa sportowa powinna być lekka co zapewnia komfort użytkowania.
  •  Certyfikaty – dobra maska musi posiadać odpowiednie certyfikaty, które są gwarancją jej jakości oraz bezpieczeństwa użytkowników.

Maseczka antysmogowa Respro

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu, a codzienna aktywność – nawet w przestrzeni miejskiej,  nie odbije się  negatywnie  na naszym zdrowiu. 

Poprzedni artykułEkolux – DO
Następny artykułKlarolin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Ekolux S

Preparat na bazie węglowodorów, niemieszalny z wodą; dobrze radzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami które nie emulgują do fazy wodnej. Nie zawiera związków aromatycznych, przez co...

Obermark Teppichshampoo

Skoncentrowany i rozcieńczony może być stosowany na wszystkich wykładzinach i obiciach tekstylnych. Usuwa zanieczyszczenia z wykładzin, dywanów, tapicerki, pokrowców, siedzeń samochodowych. Usuwa doskonale plamy po...

Ekolux LON

LON to zasadowy preparat oparty na działaniu unikatowej kompozycji trzech alkoholi etoksylowanych. Preparat doskonale się sprawdza do szerokiej gamy zabrudzeń, zarówno ropopochodnych (smary, oleje), jak...

Fresh

Fresh usuwa pozostałości po kamieniu a także inne osady (w tym ślady po moczu). Działa na bazie substancji czynnych, antybakteryjnych i neutralizujących. Pozostawia świeży trwały...

Ciril

Uniwersalny, preparat w postaci koncentratu, o świeżym zapachu cytrynowym do ręcznego mycia naczyń i innych powierzchni.   Myje i nabłyszcza higienicznie naczynia porcelanowe, fajansowe, metalowe i...