Strona główna Lifestyle Maska antysmogowa do jesiennego joggingu – jaką wybrać?

Maska antysmogowa do jesiennego joggingu – jaką wybrać?

Osoby uprawiające sport, nie rezygnują z treningów wraz z nadchodzącą jesienią. Deszcz i niska temperatura z pewnością nie zniechęcą amatorów ruchu na wolnym powietrzu. Zniechęca natomiast smog, który od września do lutego staje się zmorą większych miast i osób dbających o zdrowie poprzez aktywność.

Na chwilę obecną, najskuteczniejszą formą zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego powietrza jest noszenie maski antysmogowej. Warto jednak wiedzieć, że inna maska sprawdzi się podczas spacerów, a inna w czasie bardziej intensywnego wysiłku.

Jaką maskę antysmogową powinien wybrać biegacz?

Idealny model musi spełniać określone wymagania. Elementy na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę to:

  •  Rozmiar maski – maska musi być idealnie dopasowana do twarzy. Podczas biegania nie powinna się zsuwać i odstawać.
  •  Rodzaj filtra – filtr węglowy zapewnia podstawową ochronę przed pyłami, gazami i drobnoustrojami, a filtr HEPA,  umożliwia lepszy przepływ powietrza. Maski dla sportowców najczęściej posiadają filtr HEPA lub kombinację  dwóch wymienionych.
  •  Materiał – dobrze aby był gruby i elastyczny, tak aby maska dobrze leżała na twarzy. Sportowcy zwykle stawiają  na neopren.
  •  Otwory powietrza – muszą dawać możliwość swobodnego przepływu powietrza w trakcie biegania. Otwory w masce sportowej powinny być nieco większe niż w modelach do użytku codziennego.
  •  Nosek – część, która znajduje się w okolicy nosa ma bardzo ważną funkcję – zapewnia szczelność.
  •  Zapięcie – sposób zapięcia ma być wygodny. W maskach do biegania najlepiej sprawdzi się rzep pozwalający na szybką regulację.
  •  Waga – maska antysmogowa sportowa powinna być lekka co zapewnia komfort użytkowania.
  •  Certyfikaty – dobra maska musi posiadać odpowiednie certyfikaty, które są gwarancją jej jakości oraz bezpieczeństwa użytkowników.

Maseczka antysmogowa Respro

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu, a codzienna aktywność – nawet w przestrzeni miejskiej,  nie odbije się  negatywnie  na naszym zdrowiu. 

Poprzedni artykułEkolux – DO
Następny artykułKlarolin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Odkryj zalety pieców SkyLine

SkyLine Premium Niezawodny, wysokowydajny i wielofunkcyjny piec konwekcyjno – parowy do profesjonalnej kuchni. Unikatowy na rynku, posiadający panel cyfrowy i sondę Lambda, aby zagwarantować dodatkową...

Produkt pasujący do twojej działalności – wybierz odpowiednią zmywarkę z Electrolux Professional

Zmywarka kapturowa > 80 koszy na godzinę (kosze 500 x 500 mm) > zużycie wody tylko 2 litry na cykl mycia > automatyczny cykl samo-oczyszczania > jednowarstwowy kaptur...

Electrolux Professional ecostore R290

ZWIĘKSZONA POJEMNOŚĆ Jeśli chodzi o przestrzeń chłodniczą, szafy chłodnicze Ecostore od Electrolux Professional są większe niż inne porównywalne szafy chłodnicze na rynku średnio o 50 litrów. •...

Poznaj nowy wymiar sprzątania. Z-Water, czyli profesjonalny środek czystości

Zwykle kupujemy osobny detergent do każdej powierzchni. Wiele z nich może mieć szkodliwe działanie dla środowiska, zwierząt, jak i ludzi. A gdyby postawić na...

Koszt transportu morskiego kontenera

Wielu eksporterów i importerów zastanawia się nad kosztami transportu kontenera i kalkuluje czy bardziej opłaca się przewozić towar drogą morską czy np. samolotem. Otóż towar...